ISC - International Students Club

International Students Club UP POZNAŃ

Kim jesteśmy?

Jesteśmy studentami i doktorantami Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Na co dzień studiujemy kierunki przyrodnicze i ekonomiczne, a swój wolny czas poświęcamy nie tylko nauce, ale także pomocy innym studentom, w szczególności ERASMUSOM. 

Każdy z nas jest inny, ale to, CO NAS ŁĄCZY to chęć pomagania i robienia czegoś więcej dla naszych Erasmusów, aby ich pobyt w Polsce był niezapomnianym wspomnieniem na całe życie – ERASMUS IS NOT ONE YEAR IN YOUR LIFE, BUT YOUR LIFE IN ONE YEAR! Poza tym wszyscy jesteśmy pozytywnie zakręceni, otwarci na nowe znajomości, kultury, ciekawi świata, a przede wszystkim NIE BOIMY SIĘ WYZWAŃ !!!

 

Naszą Uczelnię rocznie odwiedza około 100 studentów z zagranicy (chcemy, żeby było ich jeszcze więcej!). Znaczną część stanowią jednak osoby przyjeżdżające w ramach wymiany studenckiej ERASMUS+. To właśnie dla nich podejmujemy się organizacji eventów takich jak: Welcome Day, Orientation weekend, Eat My Country, Andrzejki, Ice skating, Making dumplings, Christmas dinner. Dla nich chcemy robić więcej, bo to właśnie ONI – Erasmusi dają nam siłę do działania!

 

Jeżeli chcesz dołączyć do organizacji i razem z nami tworzyć coś wielkiego, ale także zdobywać nowe doświadczenia, poszerzać międzynarodowe kontakty, podnieść swój poziom znajomości języka obcego (nie tylko angielskiego), a przede wszystkim dobrze się bawić, to zachęcamy do kontaktu mailowego: iscuppoznan@gmail.com 

 

Możecie nas również znaleźć na Facebooku pod hasłem: ISC UP Poznań

Pozdrawiamy!

ISC UP Poznań

 

Główne cele ISC UP Poznań:

  • działalność w interesie studentów zagranicznych (Program Buddy);
  • wspieranie integracji studentów zagranicznych oraz re-integracji studentów powracających z wymiany;
  • reprezentowanie próśb i oczekiwań zagranicznych studentów
  • dostarczanie niezbędnych informacji na temat akademickich programów mobilności;
  • przyczynianie się do rozwoju wymiany międzynarodowej;

Program Buddy

Jest to projekt mający na celu pomoc zagranicznym studentom i doktorantom przyjeżdżającym do Polski w ramach różnych programów w stawianiu pierwszych kroków w naszym kraju oraz organizację działań które dają im możliwość pełniejszego poznania Polski i polskich realiów.